Global Gateway (8.x-1.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (27 entries)

en: Operations
jv: Operasi

en: disabled
jv: mati

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Enabled
jv: Urip

en: Overview
jv: Sekilas

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: None
jv: Nihil

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibaléknā.

en: Country
jv: Negara

en: Weight
jv: Urutan

en: View
jv: Tampilan

en: Display
jv: Tampilan

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: Save settings
jv: Nyimpen setingan

en: Languages
jv: Bāsā-bāsā

en: Select list
jv: Daftar pilih

en: Session
jv: Sési

en: Default value
jv: Biji gawan

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: The default value for this field, used when creating new content.
jv: Biji gawan field iki, digunaknā nalikā gawé konten anyar.

en: Detection method
jv: Metode detèksi

en: Detection and selection
jv: Detèksi lan seleksi
