Global Gateway (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Overview
nl: Overzicht

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: None
nl: Geen

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Country
nl: Land

en: Weight
nl: Gewicht

en: Field
nl: Veld

en: View
nl: Weergeven

en: Region
nl: Gebied

en: Display
nl: Weergeven

en: Configure
nl: Instellen

en: Address
nl: Adres

en: Save settings
nl: Instellingen opslaan

en: Languages
nl: Talen

en: Select list
nl: Selectielijst

en: Session
nl: Sessie

en: Multilingual
nl: Meertalig

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Language code
nl: Taalcode

en: Regions
nl: Gebieden

en: The default value for this field, used when creating new content.
nl: De beginwaarde voor dit veld bij het aanmaken van nieuwe inhoud.

en: Detection method
nl: Detectiemethode

en: Detection and selection
nl: Detectie en selectie

en: Available countries
nl: Beschikbare landen

en: Language codes
nl: Taalcodes

en: Address field settings
nl: Adresveldinstellingen

en: Used fields
nl: Gebruikte velden

en: Language override
nl: Taal overschrijving

en: An entity field containing a postal address
nl: Een entiteitsveld met een postadres
