Global Gateway (8.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (36 entries)

en: Operations
sv: Funktioner

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Overview
sv: Översikt

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Country
sv: Land

en: Weight
sv: Vikt

en: Field
sv: Fält

en: View
sv: Visa

en: Display
sv: Visa

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Address
sv: Adress

en: Save settings
sv: Spara inställningar

en: Languages
sv: Språk

en: Select list
sv: Rullgardinsmeny

en: Multilingual
sv: Flerspråkighet

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Language code
sv: Språkkod

en: Regions
sv: Regioner

en: The default value for this field, used when creating new content.
sv: Standardvärdet för detta fält som används vid skapande av nytt innehåll.

en: Detection method
sv: Avkänningsmetod

en: Detection and selection
sv: Avkänning och val

en: Available countries
sv: Tillgängliga länder

en: Address field settings
sv: Inställningar för adressfält

en: Used fields
sv: Använda fält

en: Language override
sv: Åsidosätt språk

en: An entity field containing a postal address
sv: Ett objektsfält som innehåller en postadress

en: An entity field containing a country
sv: Ett objektsfält som innehåller ett land
