Global Gateway (8.x-1.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (23 entries)

en: Operations
ur: معاملات

en: disabled
ur: غیرفعال شدہ

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Overview
ur: جائزہ

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Country
ur: ملک

en: Weight
ur: وزن

en: Field
ur: فیلڈ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Region
ur: علاقہ

en: Configure
ur: ترتیب

en: Save settings
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Languages
ur: زبانیں

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ
