Global Gateway (8.x-1.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (32 entries)

en: Operations
vi: Thao tác

en: disabled
vi: tắt

en: Remove
vi: Xoá

en: Description
vi: Mô tả

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: Enable
vi: Bật

en: Disable
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Overview
vi: Tổng quan

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: None
vi: Không có

en: This action cannot be undone.
vi: Thao tác này không thể hoàn hồi.

en: Country
vi: Quốc gia

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Field
vi: Trường

en: View
vi: Xem

en: Region
vi: Vùng

en: Display
vi: Hiển thị

en: Configure
vi: Cấu hình

en: Address
vi: Địa chỉ

en: Save settings
vi: Lưu các thiết lập

en: Languages
vi: Ngôn ngữ

en: Select list
vi: Danh sách chọn

en: Session
vi: Phiên làm việc

en: Default value
vi: Giá trị mặc định

en: Language code
vi: Mã ngôn ngữ

en: Regions
vi: Các vùng

en: The default value for this field, used when creating new content.
vi: Giá trị mặc định của trường này, được dùng khi tạo nội dung mới.

en: Detection method
vi: Phương thức phát hiện

en: Detection and selection
vi: Phát hiện và chọn

en: Available countries
vi: Các quốc gia được phép chọn
