Global Gateway (8.x-1.0-alpha2) - en to am translation catalogue (16 entries)

en: Operations
am: ክወናዎች

en: disabled
am: የቦዘነ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Search
am: ፈልግ

en: Weight
am: ክብደት

en: View
am: ትይታ

en: Region
am: ክልል

en: Configure
am: ውቀር

en: Save settings
am: ቅንብሮቹን አስቀምጥ

en: Languages
am: ቋንቋዎች

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ
