Global Gateway (8.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: disabled
ro: dezactivat

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Enabled
ro: Activat

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Country
ro: Țară

en: Weight
ro: Greutate

en: Field
ro: Câmp

en: View
ro: Afișează

en: Region
ro: Regiune

en: Display
ro: Afișaj

en: Configure
ro: Configurează

en: Address
ro: Adresă

en: Save settings
ro: Salvare opțiuni

en: Languages
ro: Limbi

en: Select list
ro: Listă selecție

en: Session
ro: Sesiune

en: Multilingual
ro: Multilingv

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Language code
ro: Codul limbii

en: The default value for this field, used when creating new content.
ro: Valoare implicită pentru acest câmp, folosită la crearea de conținut nou.

en: Detection method
ro: Metodă de detectare

en: Detection and selection
ro: Detectare și selecție
