Global Gateway (8.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (30 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: disabled
da: deaktiveret

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Overview
da: Overblik

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Field
da: Felt

en: View
da: Vis

en: Configure
da: Konfigurér

en: Address
da: Adresse

en: Save settings
da: Gem indstillinger

en: Languages
da: Sprog

en: Select list
da: Valgliste

en: Multilingual
da: Sprog

en: Default value
da: Standardværdi

en: Language code
da: Sprogkode

en: Regions
da: Regioner

en: The default value for this field, used when creating new content.
da: Standardværdien af dette felt, bruges ved oprettelse af indhold.

en: Detection method
da: Detektionsmetode

en: Detection and selection
da: Detektion og valg

en: Available countries
da: Tilgængelige lande
