Global Gateway (8.x-1.0-alpha2) - en to hr translation catalogue (30 entries)

en: Operations
hr: Operacije

en: disabled
hr: onemogućeno

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Overview
hr: Pregled

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Country
hr: Država

en: Weight
hr: Težina

en: Field
hr: Polje

en: View
hr: Pregled

en: Region
hr: Regija

en: Display
hr: Prikaz

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Address
hr: Adresa

en: Save settings
hr: Spremi postavke

en: Languages
hr: Jezici

en: Select list
hr: Lista odabira

en: Session
hr: Sesija

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: The default value for this field, used when creating new content.
hr: Zadana vrijednost ovog polja, koristi se pri dodavanju sadržaja.

en: Detection method
hr: Metoda otkrivanja

en: Detection and selection
hr: Otkrivanje i odabir
