Global Gateway (8.x-1.0-alpha2) - en to is translation catalogue (25 entries)

en: Operations
is: Aðgerðir

en: disabled
is: óvirkt

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Enabled
is: Virkt

en: Overview
is: Yfirlit

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Country
is: Land

en: Weight
is: Vægi

en: Field
is: Svæði

en: View
is: Skoða

en: Region
is: Svæði

en: Display
is: Sýna

en: Configure
is: Stilla

en: Address
is: Heimilisfang

en: Save settings
is: Vista stillingar

en: Languages
is: Tungumál

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Language code
is: Tungumálskóði
