Global Gateway (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Operations
fa: عمل ها

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: اعاده

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Country
fa: کشور

en: Weight
fa: وزن

en: Field
fa: میدان

en: View
fa: مشاهده

en: Region
fa: ناحیه

en: Display
fa: نمایش

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Select list
fa: سجل انتخاب

en: Session
fa: نشست

en: Multilingual
fa: چند زبانه

en: Default value
fa: مقدارپیشفرض

en: Language code
fa: کد زبان

en: The default value for this field, used when creating new content.
fa: مقدارپیشفرض این میدان هنگامی که محتوای جدیدی ایجاد شود.

en: Detection method
fa: روش تشخیص

en: Detection and selection
fa: تشخیص و انتخاب
