Global Gateway (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: disabled
pt: desativado

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Overview
pt: Visão geral

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Country
pt: País

en: Weight
pt: Peso

en: Field
pt: Campo

en: View
pt: Ver

en: Region
pt: Região

en: Display
pt: Exibição

en: Configure
pt: Configurar

en: Address
pt: Endereço

en: Save settings
pt: Salvar as configurações

en: Languages
pt: Idiomas

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: Session
pt: Sessão

en: Multilingual
pt: Multi-idioma

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Regions
pt: Regiões

en: The default value for this field, used when creating new content.
pt: O valor padrão deste campo usado quando estiverem criando um novo conteúdo.

en: Detection method
pt: Método de detecção

en: Detection and selection
pt: Detecção e seleção

en: Available countries
pt: Países disponíveis
