Global Gateway (8.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (34 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: disabled
ru: отключено

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Enabled
ru: Включено

en: Overview
ru: Обзор

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Country
ru: Страна

en: Weight
ru: Вес

en: Field
ru: Поле

en: View
ru: Просмотр

en: Region
ru: Область

en: Display
ru: Отображение

en: Configure
ru: Настроить

en: Address
ru: Адрес

en: Save settings
ru: Сохранить настройки

en: Languages
ru: Языки

en: Select list
ru: Список выбора

en: Session
ru: Сессия

en: Multilingual
ru: Многоязычность

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Language code
ru: Код языка

en: Regions
ru: Области

en: Default region
ru: Регион по-умолчанию

en: The default value for this field, used when creating new content.
ru: Значение по умолчанию, которое будет использовано при создании новых материалов.

en: Detection method
ru: Метод определения

en: Detection and selection
ru: Определение и выбор

en: Available countries
ru: Доступные страны
