Global Gateway (8.x-1.0-alpha2) - en to th translation catalogue (23 entries)

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Overview
th: ภาพรวม

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Country
th: ประเทศ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: View
th: ดู

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: Display
th: แสดงผล

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Address
th: ที่อยู่

en: Save settings
th: บันทึกค่า

en: Select list
th: รายการที่เลือก

en: Multilingual
th: หลายภาษา

en: Detection and selection
th: การตรวจสอบและการเลือก

en: Available countries
th: ประเทศที่มีอยู่
