Global Gateway (8.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: disabled
tr: etkin değil

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Enabled
tr: Etkin

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Country
tr: Ülke

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Field
tr: Alan

en: View
tr: Görüntüle

en: Region
tr: Bölge

en: Display
tr: Gösterim

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Address
tr: Adres

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Languages
tr: Diller

en: Select list
tr: Seçim listesi

en: Session
tr: Oturum

en: Multilingual
tr: Çok dil

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Language code
tr: Dil kodu

en: The default value for this field, used when creating new content.
tr: Bu alanın, yeni bir içerik oluşturulurken kullanılacak, öntanımlı değeri.

en: Detection method
tr: Algılama yöntemi

en: Detection and selection
tr: Algılama ve seçim
