Global Gateway (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (35 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: disabled
uk: вимкнено

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Overview
uk: Огляд

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Country
uk: Країна

en: Weight
uk: Вага

en: Field
uk: Поле

en: View
uk: Перегляд

en: Region
uk: Область

en: Display
uk: Показ

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Address
uk: Адреса

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Languages
uk: Мови

en: Select list
uk: Список вибору

en: Session
uk: Сеанс

en: Multilingual
uk: Багатомовність

en: Default value
uk: Базове значення

en: Language code
uk: Код мови

en: Regions
uk: Області

en: The default value for this field, used when creating new content.
uk: Базове значення для цього поля, використовується при створенні нового матеріалу.

en: Detection method
uk: Метод визначення

en: Detection and selection
uk: Визначення та вибір

en: Available countries
uk: Доступні країни

en: Language override
uk: Перевизначення мови

en: An entity field containing a postal address
uk: Поле сутності, яке утримує поштову адресу
