GMap Module (3.0.0) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Remove
id: Hapus

en: Enable
id: Aktifkan

en: None
id: Tiada

en: Field
id: Bidang

en: Default
id: Bawaan

en: Blank
id: Kosong

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Filename
id: Nama berkas

en: Separator
id: Pemisah

en: User settings
id: Pengaturan pengguna

en: Address
id: Alamat

en: Week
id: Pekan

en: Argument
id: Argumen

en: Original
id: Asli

en: Location chooser
id: Pemilih lokasi

en: Add scale control to map.
id: Tambahkan kontrol skala ke peta

en: User locations
id: Lokasi Anggota

en: Node locations
id: Lokasi Node

en: To add/change your location to the user map, <a href="@url">edit your location</a>.
id: Untuk menambah/mengubah lokasi Anda ke peta pengguna, <a href="@url">edit lokasi Anda</a>.

en: Node settings
id: Pengaturan node

en: Build a GMap macro
id: Buat makro GMap

en: Alignment
id: Perataan

en: White
id: Putih

en: Gray
id: Abu-abu

en: Relationship
id: Hubungan

en: Green
id: Hijau

en: Blue
id: Biru

en: Orange
id: Oranye

en: Route
id: Rute

en: Do not use a relationship
id: Jangan gunakan hubungan

en: Javascript is required to view this map.
id: Javascript diperlukan untuk melihat peta ini.
