GMap Module (3.0.0) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Remove
tr: Kaldır

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: None
tr: Hiçbiri

en: Field
tr: Alan

en: Default
tr: Varsayılan

en: Blank
tr: Boş

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Node
tr: Düğüm

en: Separator
tr: Ayraç

en: Points
tr: Puanlar

en: User settings
tr: Kullanıcı ayarları

en: Address
tr: Adres

en: Week
tr: Hafta

en: Argument
tr: Değişken

en: Original
tr: Orjinal

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: Google Maps API Key
tr: Google Haritalar (Google Maps) API anahtarı

en: Default height
tr: Öntanımlı yükseklik

en: Default width
tr: Öntanımlı genişlik

en: Disable dragging
tr: Sürüklemeyi devre dışı bırak

en: Use AutoZoom
tr: AutoZoom kullan

en: User locations
tr: Kullanıcı konumları

en: Node settings
tr: Düğüm ayarları

en: Controls
tr: Denetimler

en: Alignment
tr: Hizalama

en: White
tr: Beyaz

en: Gray
tr: Gri

en: Purple
tr: Mor

en: Relationship
tr: İlişki

en: Pink
tr: Pembe

en: Green
tr: Yeşil

en: Blue
tr: Mavi

en: Orange
tr: Turuncu

en: Google Maps
tr: Google Haritalar

en: Route
tr: Yol

en: Do not use a relationship
tr: Bir ilişki kullanmayın

en: Yellow
tr: Sarı

en: Disable Continuous Zoom
tr: Sürekli Büyütmeyi Devre Dışı Bırak

[ctx: geolocation]
en: Location
tr: Konum
