GMap Module (3.0.2) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: px
hi: पिक्सेल

en: Blank
hi: रिक्त

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: Filename
hi: फ़ाइल का नाम

en: Node
hi: नोड

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: User settings
hi: सदस्य संचालन निर्देश

en: Drupal
hi: ड्रूपल

en: Address
hi: पता

en: Argument
hi: तर्क

en: Node settings
hi: नोड सेटिंग्स

en: Alignment
hi: संरेखण

en: Relationship
hi: संबंध

en: Blue
hi: नीला

en: Route
hi: मार्ग

[ctx: geolocation]
en: Location
hi: स्थान
