Google - en to am translation catalogue (11 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Edit
am: አርትእ

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: Logo
am: አርማ

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
