Gmap Store Locator (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: View
fr: Voir

en: User Name
fr: Nom d'utilisateur

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Click here
fr: Cliquez ici

en: Address
fr: Adresse

en: Postcode
fr: Code postal

en: Order
fr: Ordre

en: City
fr: Ville

en: Google Maps API Key
fr: Clé pour l'API Google Maps

en: Changed
fr: Modifié

en: Max Width
fr: Largeur maximale

en: Max Height
fr: Hauteur maximale

en: Website URL
fr: URL de site web

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Upload logo
fr: Télécharger le logo

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
