Google - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Ver

en: User Name
pt: Nome do Usuário

en: Created
pt: Criado

en: Click here
pt: Clique aqui

en: Address
pt: Endereço

en: Postcode
pt: CEP

en: Order
pt: Pedido

en: City
pt: Cidade

en: Google Maps API Key
pt: Chave API Google Maps

en: Changed
pt: Alterado

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: The Name of the associated user.
pt: O nome do usuário associado.
