Google Analytics (8.x-2.0-rc1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Value
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: Visibility
hi: दर्शनीयता

en: Roles
hi: भूमिका

en: Role
hi: भूमिका

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Messages
hi: संदेश

en: Privacy
hi: गोपनीयता

en: Index
hi: अनुक्रमणिका

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
hi: @module (<span class="admin-enabled">सक्षम</span>)

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Not restricted
hi: प्रतिबंधित नहीं

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Restricted to certain pages
hi: कुछ पन्नों के लिए प्रतिबंधित
