Google Analytics Counter (8.x-3.0-alpha18) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Yes
it: Sì

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Settings
it: Impostazioni

en: Last month
it: Ultimo mese

en: Statistics
it: Statistiche

en: Block
it: Blocco

en: Custom
it: Personalizzato

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Today
it: Oggi

en: Yesterday
it: Ieri

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Date range
it: Intervallo date

en: nodes
it: nodi

en: Last week
it: Ultima settimana

en: Last year
it: L'ultimo anno

en: Last run: %time ago.
it: Ultima esecuzione: %time fa.
