Google Analytics Event Tracking (3.0.0) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Value
fr: Valeur

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Category
fr: Catégorie

en: Label
fr: Libellé

en: Content Types
fr: Types de contenu

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Statistics
fr: Statistiques

en: Tracker
fr: Suivi

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Languages
fr: Langues

en: CSS Selector
fr: Sélecteur CSS

en: All content types
fr: Tous les types de contenus

en: All Pages
fr: Toutes les pages

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: All languages
fr: Toutes les langues

en: Show for the listed pages
fr: Afficher pour les pages listées

en: Hide for the listed pages
fr: Masquer pour les pages listées

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
fr: Spécifiez des pages en utilisant leurs chemins. Entrez un chemin par ligne. Le caractère '*' est un caractère de remplacement. Exemples de chemin : %user-wildcard pour chaque page utilisateur. %front est la page d'accueil.
