Google Analytics Event Tracking (3.0.0) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Action
id: Tindakan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Category
id: Kategori

en: Content Types
id: Jenis-jenis Konten

en: Statistics
id: Statistik

en: Tracker
id: Pelacak

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: All languages
id: Semua bahasa

en: Show for the listed pages
id: Tampilkan untuk halaman yang tercantum

en: Hide for the listed pages
id: Sembunyikan untuk halaman yang tercantum

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan jalurnya. Masukkan satu jalur per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Jalur contoh adalah %user-wildcard untuk setiap halaman pengguna. %front adalah halaman depan
