Google Analytics Reports (8.x-3.0-beta1) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Value
fr: Valeur

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Statistics
fr: Statistiques

en: All
fr: Tout

en: Block
fr: Bloc

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Contains
fr: Contient

en: Does not contain
fr: Ne contient pas

en: Is less than
fr: Est inférieur à

en: Is less than or equal to
fr: Est inférieur ou égal à

en: Is equal to
fr: Est égal à

en: Is greater than or equal to
fr: Est supérieur ou égal à

en: Is greater than
fr: Est supérieur à

en: Is not equal to
fr: N'est pas égal à

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Save settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Sort by
fr: Trier par

en: Apply
fr: Appliquer

en: @min and @max
fr: @min et @max

en: contains
fr: contient

en: exposed
fr: exposé

en: And max
fr: Et max

en: And
fr: Et

en: Bounce Rate
fr: Taux de rebond

en: Master
fr: Principal

en: Reports profile
fr: Profil des rapports

en: Query cache
fr: Cache de requêtes

en: Revoke access and logout
fr: Révoquer l'accès et se déconnecter

en: Revoke access token
fr: Révoquer le jeton d'accès

en: Initial setup
fr: Configuration initiale

en: Start setup and authorize account
fr: Débuter la configuration et l'autorisation de votre compte

en: Settings have been saved successfully.
fr: Les paramètres ont été enregistrés avec succès.

en: Access token has been successfully revoked.
fr: Le jeton d'accès a été révoqué avec succès.

en: Configure your account, profiles, and reports.
fr: Configurer votre compte, profil et rapports.

en: Exit Rate
fr: Taux de sortie

en: Top Referrals
fr: Top Référents

en: Google Analytics Summary
fr: Résumé Google Analytics

en: Choose your Google Analytics profile.
fr: Choisir votre profil Google Analytics.

en: View a traffic report for your site.
fr: Voir un rapport sur le traffic de votre site.

en: Top Keywords
fr: Top Mots-clés

en: Import fields
fr: Importer des champs
