Google Analytics Reports (8.x-3.0) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: value
it: valore

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Date
it: Data

en: Settings
it: Impostazioni

en: Statistics
it: Statistiche

en: type
it: tipo

en: Contains
it: Contiene

en: Does not contain
it: Non contiene

en: Is less than
it: È meno di

en: Is less than or equal to
it: È minore o uguale a

en: Is equal to
it: È uguale a

en: Is greater than or equal to
it: È maggiore o uguale a

en: Is greater than
it: È maggiore di

en: Is not equal to
it: Non è uguale a

en: Display options
it: Opzioni di visualizzazione

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: End Date
it: Data inizio

en: Users
it: Utenti

en: Filters
it: Filtri

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Male
it: Maschio

en: Female
it: Femmina

en: @min and @max
it: @min e @max

en: contains
it: contiene

en: About
it: Informazioni

en: Profile ID
it: ID del profilo

en: exposed
it: esposto

en: And max
it: E max

en: And
it: E

en: Default display options
it: Opzioni di visualizzazione di default
