Google Analytics Reports (8.x-3.2) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: value
pt: valor

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Date
pt: Data

en: Settings
pt: Configurações

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: type
pt: tipo

en: Client ID
pt: ID do Cliente

en: Contains
pt: Contendo

en: Does not contain
pt: Não contém

en: Is less than
pt: É menor que

en: Is less than or equal to
pt: É menor que ou igual a

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Is greater than or equal to
pt: É maior que ou igual a

en: Is greater than
pt: É maior que

en: Is not equal to
pt: É diferente de

en: Display options
pt: Mostrar opções

en: Start Date
pt: Data inicial

en: End Date
pt: Data Final

en: Users
pt: Usuários

en: Filters
pt: Filtros

en: Save settings
pt: Salvar as configurações

en: Male
pt: Masculino

en: Female
pt: Feminino

en: @min and @max
pt: @min e @max

en: contains
pt: contendo

en: About
pt: Sobre

en: regex
pt: regex (expressão regular)

en: Profile ID
pt: ID do perfil

en: exposed
pt: exposto

en: Min
pt: Mínimo

en: And max
pt: E máximo

en: And
pt: E

en: Google Analytics Reports
pt: Relatórios do Google Analytics

en: Import fields
pt: Importar campos

en: Default display options
pt: Opções de exibição padrão
