Google API PHP Client (8.x-3.0-alpha4) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: Client ID
id: ID Klien

en: here
id: di sini

en: Not installed
id: Tidak terinstal

en: Installed
id: Terinstal

en: Services
id: Layanan

en: About
id: Tentang

en: Credentials
id: Kredensial

en: Uses
id: Penggunaan

en: Machine Name
id: Nama Mesin
