Google API PHP Client (8.x-4.1) - en to de translation catalogue (28 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: View
de: Ansicht

en: User Name
de: Benutzername

en: User
de: Benutzer

en: Client ID
de: Client-ID

en: here
de: hier

en: Not installed
de: Nicht installiert

en: Revoke
de: Widerrufen

en: Access Type
de: Zugangstyp

en: id
de: ID

en: Installed
de: Installiert

en: Authenticate
de: Authentifizieren

en: Services
de: Dienste

en: About
de: Über

en: Developer Key
de: Entwicklerschlüssel

en: Credentials
de: Zugangsdaten

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: label
de: Beschriftung

en: Status Report
de: Statusbericht

en: Machine Name
de: Systemname

en: Scopes
de: Daten

en: Access Token
de: Zugriffs-Token

en: The Name of the associated user.
de: Der Name des zugehörigen Benutzers.

en: Label for the Example.
de: Beschriftung für das Beispiel.
