Google Calendar Import (8.x-2.0-beta1) - en to eo translation catalogue (25 entries)

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Next
eo: Sekva

en: Status
eo: Stato

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Actions
eo: Agoj

en: Description
eo: Priskribo

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Edit
eo: Redaktu

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: View
eo: Vidu

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Created
eo: Kreita

en: Page
eo: Paĝo

en: Never
eo: Neniam

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Location
eo: Loko

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Desc
eo: malkreske

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Asc
eo: kreske
