Google Calendar Import (8.x-2.0) - en to id translation catalogue (39 entries)

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Search
id: Pencarian

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Created
id: Dibuat

en: Done
id: Selesai

en: Page
id: Halaman

en: Never
id: Tidak pernah

en: Location
id: Lokasi

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: End Date
id: Tanggal Berakhir

en: Introduction
id: Pengenalan

en: State
id: Status

en: Events
id: Acara

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Missing
id: Hilang

en: Changed
id: Berubah

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Synchronize
id: Singkronkan

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun

en: events
id: acara
