Google Calendar Import (8.x-2.6) - en to mr translation catalogue (26 entries)

en: Previous
mr: मागील

en: Next
mr: पुढील

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Actions
mr: कृती

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: View
mr: बघा

en: Updated
mr: सुधारित

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Done
mr: पूर्ण झाले

en: Page
mr: पान

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Filter
mr: गाळणी

en: Location
mr: स्थळ

en: Authored by
mr: लेखक

en: Start Date
mr: सुरुवातीचा दिनांक

en: State
mr: राज्य

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: - Any -
mr: - काहीही -
