Google Calendar Service (3.0.2) - en to mr translation catalogue (20 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Actions
mr: कृती

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Name
mr: नाव

en: View
mr: बघा

en: Updated
mr: सुधारित

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Page
mr: पान

en: Location
mr: स्थळ

en: Authored by
mr: लेखक

en: Start Date
mr: सुरुवातीचा दिनांक

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Delete contact
mr: संपर्क मिटवा
