Google Calendar Service (3.0.2) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Actions
pt: Ações

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Todos

en: Page
pt: Página

en: Location
pt: Localização

en: Authored by
pt: Criado por

en: Desc
pt: Descendente

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: The post could not be saved.
pt: A entrada não pôde ser guardada.

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
