Google Calendar Service (3.0.3) - en to cy translation catalogue (28 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Name
cy: Enw

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Page
cy: Tudalen

en: Location
cy: Lleoliad

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Start Date
cy: Dyddiad cychwyn

en: Calendar
cy: Calendr

en: Not installed
cy: Heb ei osod

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: Delete contact
cy: Dileu'r cyswllt

en: The post could not be saved.
cy: Ni ellir cadw'r cofnod.

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
