Google Calendar Service (3.0.3) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Actions
fa: عملکردها

en: Description
fa: توضیحات

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Name
fa: نام

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Location
fa: مکان

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: Desc
fa: نزولی

en: Calendar
fa: تقویم

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Event Name
fa: نام رویداد

en: Offset
fa: جابجایی

en: Delete contact
fa: حذف تماس

en: The post could not be saved.
fa: محتوای ارسال شده نمی‌تواند ذخیره شود.

en: Finished with an error.
fa: با یک خطا پایان یافت.

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
