Google Calendar Service (3.0.3) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Name
hi: नाम

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Location
hi: स्थान

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Start Date
hi: आरंभ तारीख

en: End Date
hi: अंतिम तारीख

en: Desc
hi: अवरोही

en: Not installed
hi: स्थापित नहीं

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Delete contact
hi: संपर्क मिटाएँ

en: The post could not be saved.
hi: इस लेख को सहेज नहीं जा सका ।|

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
