Google Calendar Service (3.0.3) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Actions
it: Azioni

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Location
it: Posizione

en: Authored by
it: Creato da

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: End Date
it: Data inizio

en: Desc
it: Disc

en: Calendar
it: Calendario

en: Not installed
it: Non installato

en: Sort by
it: Ordina per

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Delete contact
it: Elimina contatto

en: The post could not be saved.
it: Il contenuto non può essere salvato.

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Master
it: Principale
