Google Calendar Service (3.0.4) - en to eo translation catalogue (24 entries)

en: Delete
eo: Forigu

en: Actions
eo: Agoj

en: Description
eo: Priskribo

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Edit
eo: Redaktu

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Name
eo: Nomo

en: View
eo: Vidu

en: Created
eo: Kreita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Page
eo: Paĝo

en: Location
eo: Loko

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Desc
eo: malkreske

en: Not installed
eo: Ne instalita

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Apply
eo: Apliku

en: Delete contact
eo: Forigu la kontrakton

en: The post could not be saved.
eo: La afiŝo ne povis esti konservita.

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Asc
eo: kreske
