Google Calendar Service (3.0.4) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Search
id: Pencarian

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Location
id: Lokasi

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: End Date
id: Tanggal Berakhir

en: Calendar
id: Kalender

en: Not installed
id: Tidak terinstal

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Delete contact
id: Hapus kontak

en: The post could not be saved.
id: Artikel tidak bisa disimpan.

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Asc
id: Urutan turun
