Google Calendar Service (3.0.4) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Actions
ja: アクション

en: Description
ja: 説明

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Name
ja: 名前

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Location
ja: 場所

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Start Date
ja: 開始日

en: End Date
ja: 終了日

en: Desc
ja: 降順

en: Calendar
ja: カレンダー

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Changed
ja: 変更済

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Delete contact
ja: コンタクトの削除

en: The post could not be saved.
ja: 投稿が保存できませんでした。

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
