Google Custom Search Engine (8.x-3.2) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Forms
fr: Formulaires

en: Search
fr: Rechercher

en: High
fr: Haute

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: Advanced Settings
fr: Paramètres Avancés

en: Two column
fr: Deux colonnes

en: Off
fr: Désactivé

en: Medium
fr: Moyen

en: Right
fr: Droit

en: Select
fr: Sélectionner

en: Blocks
fr: Blocs

en: Overlay
fr: Premier plan (overlay)

en: Display search results
fr: Afficher les résultats de la recherche

en: On this site (requires JavaScript)
fr: Sur ce site (nécessite JavaScript)

en: On Google
fr: Sur Google

en: Search results prefix text
fr: Préfixe des résultats de la recherche

en: Enter text to appear on the search page before the search form.
fr: Entrez le text qui apparaitra sur la page de recherche avant le formulaire de recherche.

en: Search results suffix text
fr: Suffixe des résultats de la recherche

en: Search results frame width
fr: Largeur de la frame des résultats de la recherche

en: Enter the desired width, in pixels, of the search frame.
fr: Entrer la largeur désirée,en pixels, de la zone de recherche.

en: Search domain
fr: Rechercher sur le domaine

en: Country restriction
fr: Restriction géographique (pays)

en: Country boost
fr: Amélioration par pays

en: Interface language
fr: Langue de l'interface

en: Set interface language dynamically
fr: Régler la langue de l'interface dynamiquement

en: Input encoding
fr: Encodage de l'insertion

en: Language restriction
fr: Restriction de langue

en: Set language restriction dynamically
fr: Définir la restriction de langue dynamiquement

en: Output encoding
fr: Encodage du résultat

en: SafeSearch filter
fr: Filtre SafeSearch

en: Enter your keywords
fr: Saisissez vos mots-clés

en: Search results tab name
fr: Nom de l'onglet des résultats de la recherche

en: SiteSearch domain
fr: Domaine de recherche

en: Search the web
fr: Chercher sur internet

en: Ad format on this site
fr: Format de messages publicitaires sur ce site

en: Top and right
fr: En haut et à droite

en: Top and bottom
fr: En haut et en bas

en: Ad format on Google
fr: Format de messages publicitaires sur Google

en: About
fr: À propos

en: Radio buttons
fr: Boutons radio

en: Uses
fr: Utilisations

en: Full width
fr: Pleine largeur
