Google Programmable Search Engine (8.x-3.5) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Search
pt: Buscar

en: High
pt: Alto

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: Advanced Settings
pt: Configurações avançadas

en: Two column
pt: Duas colunas

en: Off
pt: Desligado

en: Medium
pt: Médio

en: Right
pt: Direita

en: Select
pt: Selecionar

en: Blocks
pt: Blocos

en: Interface language
pt: Idioma da interface

en: Enter your keywords
pt: Digite suas palavra-chave

en: Search results tab name
pt: Nome da aba com o resultado da busca

en: About
pt: Sobre

en: Radio buttons
pt: Botões de opções

en: Uses
pt: Usos

en: Compact
pt: Compacto

en: Enter a custom name of the tab where search results are displayed (defaults to %google).
pt: Digite um nome personalizado para a aba onde os resultados da busca são mostrados (padrão %google).
