Google Feeds (8.x-1.2) - en to nl translation catalogue (19 entries)

en: - None -
nl: - Geen -

en: Title field
nl: Titelveld

en: Publication date field
nl: Veld Publicatiedatum

en: Name field
nl: Naamveld

en: Google custom RSS feeds
nl: Google aangepaste RSS-feeds

en: RSS feeds for Google
nl: RSS-feeds voor Google

en: Absolute URL to node.
nl: Absolute URL naar node.

en: The name of the news publication. It must exactly match the name as it appears on your articles in news.google.com, omitting any trailing parentheticals.
nl: Naam van de nieuwspublicatie. Dit moet exact overeenkomen met de naam bovenaan de publicatie op news.google.com, zonder haakjes op het einde.

en: The field that contains the publication date of the node, allowed formats are: YYYY-MM-DD, YYYY-MM-DDThh:mmTZD, YYYY-MM-DDThh:mm:ssTZD, YYYY-MM-DDThh:mm:ss.sTZD.
nl: Het veld dat de publicatie datum van de node bevat. Toegestane formaten zijn: YYYY-MM-DD, YYYY-MM-DDThh:mmTZD, YYYY-MM-DD-Thh:mm:ssTZD, YYYY-MM-DDThh:mm:ss.sTZD.

en: The field that contains the title of the node.
nl: Het veld dat de titel van de node bevat.

en: Genre(s) field
nl: Genre(s) veld

en: The "field_goo" field that was included with this module.
nl: Het veld 'field_goo' is toegevoegd door deze module.

en: Keywords field
nl: Sleutelwoordenveld

en: Keywords/tags regarding the node in a comma separated list (commonly an entity reference field WITHOUT links).
nl: Sleutelwoorden/tags voor de node in een komma-gescheiden lijst (meestal een entiteitsreferentieveld ZONDER links).

en: Stock tickers field
nl: Stock tickers-veld

en: A maximum of five (5) stock tickers in a comma separated list that matches its entry in Google Finance (commonly an entity reference field WITHOUT links).
nl: Maximaal vijf (5) stock tickers in een komma-gescheiden lijst die overeenkomen met hun waarde in Google Finance (meestal een entiteitsreferentieveld ZONDER links).

en: Not all required fields were filled in (Google News RSS fields).
nl: Niet alle vereiste velden waren ingevuld (Google News RSS-velden).

en: Google News Fields
nl: Google News-velden

en: Custom RSS items for Google news.
nl: Aangepaste RSS-items voor Google News.
