Google Map Field (2.0.2) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: Google Maps API Key
ja: GoogleマップAPIキー

en: Clear
ja: クリアー

en: Map
ja: 地図

en: Show controls
ja: コントロールを表示

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Map Type
ja: マップタイプ

en: Map Width
ja: 地図の幅

en: Map Height
ja: 地図の高さ

en: Map Zoom
ja: 地図のズームレベル

en: Map Name
ja: 地図名

en: Google Map Field
ja: Google マップフィールド

en: Set Map Marker
ja: 地図マーカーの設定

en: Google Map field
ja: Google マップフィールド

en: Show marker
ja: マーカーを表示

en: Google map field
ja: Google マップフィールド

en: Enter an address/town/postcode, etc., to center the map on:
ja: 地図の中心を設定するために住所/町/郵便番号などを入力してください:

en: Use the "Set Map" button for more options.
ja: その他のオプションについては、「地図の設定」ボタンを使用してください。

en: Set Map
ja: 地図の設定

en: InfoWindow Popup text: (optional)
ja: 情報ウィンドウのポップアップテキスト: (オプション)

en: InfoWindow message
ja: 情報ウィンドウのメッセージ
