Google Map Field (8.x-1.8) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: Cancel
id: Batal

en: Preview
id: Pratinjau

en: Clear
id: Bersihkan

en: Find
id: Cari

en: Map
id: Peta

en: Field types
id: Jenis bidang isian
