Place Autocomplete (8.x-1.0-rc1) - en to da translation catalogue (7 entries)

en: Country
da: Land

en: Click here
da: Klik her

en: Map
da: Knyt

en: Satellite
da: Satellit

en: Field types
da: Felttyper

en: Map Width
da: Kortbredde

en: Map Height
da: Korthøjde
