Google Tag (2.0.5) - en to bn translation catalogue (9 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Type
bn: টাইপ

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Weight
bn: ভর

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Name
bn: নাম

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
